Все записи рубрики «Проза»

«За велику нонпарель!»

«За велику нонпарель!»

Якщо зазирнути у трудову книжку, мій журналістський шлях бере початок 1985 року. Тоді у виробничому об’єднанні по сівалках «Червона зірка» видавалася, як тоді казали, «багатотиражка» з однойменною назвою. Редагував газету Віктор Васильович Голубицький – людина без вищої спеціальної освіти, але глибоких професійних знань, які він здобув, гадаю, самотужки, ще на армійській службі.

Читать далее »

«Яко благ и человеколюбєц»

«Яко благ и человеколюбєц»

8 липня на 73-ому році життя помер архієпископ Київський і всієї України Російської Православної Старообрядської Церкви Саватій (Степан Козка). Помер у Кіровограді, мирно, в оточенні духовних чад. На жаль, останні декілька років архієпископ Саватій важко хворів, а чисельні турботи і піклування про Церкву в непростий для України час віднімали останні сили святителя.

Читать далее »

Непевний голос «Порятунку»

Непевний голос «Порятунку»

Гарна дівчина Наталя Нічишина.

Юна, обдарована, перспективна.

У недавньому минулому – випускниця гімназії нових технологій навчання, переможниця олімпіад з української мови та літератури. Нині – студентка-першокурсниця філологічного факультету Київського національного університету імені Т. Шевченка, стипендіатка Кабінету міністрів України.

А ще – авторка першої в житті книжки віршів. Яку чи не вперше за історію Незалежності видано за кошти міського бюджету.

Читать далее »

«День Бджоляра»

«День Бджоляра»

«День Бджоляра» — під такою назвою минулої п’ятниці вперше у Кіровоградській області пройшов фестиваль бортників.

Місцем проведення свята недарма було обрано одне із найгарніших сіл Компаніївського району – Виноградівку. Адже саме Виноградівська ЗШ І – ІІІ ступенів цьогоріч виграла міжнародний грант в сумі 160 тисяч гривень на розвиток шкільної пасіки в рамках програми соціальних інвестицій американської компанії «Монсанто Україна». Цей проект отримав символічну назву: «Відродження минулого – шлях у майбутнє».

Читать далее »

«Гей, Січ іде, наче рій, гуде!»

«Гей, Січ іде, наче рій, гуде!»

Чутка про «Чута-фест» з’явилася в Інеті кілька місяців тому. Та про задум цього етнофестивалю я почув від Миколи Ярчихина ще 22 травня, у день пам’яті святого Миколая «літнього». Тобто можна вважати, що його благословив сам Микола Чудотворець.

Проте втілила цю чудову ідею в життя родина Вознюків – людей творчих, наполегливих, працьовитих. Нині відомих більше як господарів зеленої садиби «Гайдамацька Січ», що у селі Цибулевому Знам’янського району. Сім років вони разом з друзями та кумами упорядковували цю садибу, що на той час була дуже занедбаною. Стільки ж років тому тут народився син Володимира і Любові – Володя.

Читать далее »

Дірка від бублика, або 20 автоматів для «Захисника Кіровоградщини»

Дірка від бублика, або 20 автоматів для «Захисника Кіровоградщини»

Нещодавно в Кіровоградському прес-клубі відбувся брифінг, герої якого вкотре розповіли журналістам та представникам громадськості про військово-патріотичний проект «Захисник Кіровоградщини».

Читать далее »

«Обрубані рамена», або Не вибраковане бароко

«Обрубані рамена», або Не вибраковане бароко

Зазирнемо у Вікіпедію: «Рамена – це прямокутні об’єми, розташовані по боках від центральної частини будівлі. Рамена є поширеним елементом в українській бароковій архітектурі».

Саме в такому контексті я сприйняв назву книги письменника Анатолія Кримського «Обрубані рамена». Книги, в якій зібрані його твори у жанрах поезії та прози. Остання представлена двома спогадами, чотирма оповіданнями та трьома документально-художніми повістями. Саме ця частина і була визнана гідною обласної літературної премії імені Є. Маланюка достославними членами журі.

Читать далее »

Меридіани і паралелі

Меридіани і паралелі

Гуркотить і натужно скрипить ескалатор метро…

Я спускаюся під землю на станції Майдан Незалежності.

А в цей час там, на горі, сідає сонце. А в його променях нуртує вавілон — оратори, знамена, намети, шоломи, щити, кийки…

На все це з «пряникових воріт» дивиться фігура з чорним обличчям і в чорному одязі із золотою підбивкою. Це архангел? Ні, це не архістратиг! Цей володарює над пеклом — підземним світом грішних душ. Бо чорним як правило, малюють Люцифера, колишнього архангела.

Скрипить і рипає ескалатор…

Читать далее »

Ювілеї: «Археологи – це детективи минулого»

Ювілеї: «Археологи – це детективи минулого»

«Археологи — це детективи минулого»

Так колись сказала Агата Крісті про тих лицарів історичної науки, які присвячують своє життя пошуку та дослідженням матеріальної культури та сакрального її відображення в житті людини минулих епох. Справжні археологи працюють для держави, для її історії. На відміну від «чорних копачів» вони користуються певною методикою, певними теоретичними методичними розробками при розкопках стоянок, поселень чи курганів, які досліджують до сантиметрів.

Читать далее »

На скрижалях вічності

На скрижалях вічності

Поетичним відкриттям минулого року стало для мене ім'я Григорія Ліщенюка.

Його вірші, глибокі й філософічні, одразу передають той тремтливий стан, в якому перебуває жадаюча відповіді душа поета в освячені Богом хвилини творчості. Душа, що шукає відповіді на значущі питання — життя і смерть, вічність і швидкоплинність, надбання і втрати, правда і кривда, земля і Всесвіт, Бог і людина тощо. Цей дар він відкрив у себе не відразу. А коли відчув, сприйняв спочатку із засторогою. Та й нині раз по раз підкрадається сумнів: а для кого, для чого пишу, а чи не полишити цю «писемну» справу?

Читать далее »

Здесь еще много прекрасных стихов, интересных статей и красивых фотографий!

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки TribesTV и Novostejki

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪