Дірка від бублика, або 20 автоматів для «Захисника Кіровоградщини»

Дірка від бублика, або 20 автоматів для «Захисника Кіровоградщини»

Нещодавно в Кіровоградському прес-клубі відбувся брифінг, герої якого вкотре розповіли журналістам та представникам громадськості про військово-патріотичний проект «Захисник Кіровоградщини».

Серед популяризаторів – керівник обласного Координаційного центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді Олег Вєтров, директор КЗ «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» Андрій Лісота (прим. — на фото), директор КЗ «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» Ганна Суркова та керівник обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» Олександр Гусак.

Олег Вєтров нагадав, що проект «Захисник Кіровоградщини» діє на теренах області вже майже рік. Нещодавно ним почав опікуватися Координаційний центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Кіровоградській ОДА, оскільки Олег Вєтров є водночас і автором означеного проекту, і керівником Центру, призначеним головою ОДА. На його думку, нині розгорнуто потужну роботу по організації та створенню в районах області кущових координаційних центрів з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання. Таких на місцях вже чотири – у Кіровограді, Бобринці, Олександрії та Голованівську. В планах роботи на поточний рік проведення на базі кущових утворень кластерних семінарів, для чого будуть запрошені фахівці з історії, краєзнавства, психології, з військової та спеціальної підготовки. За словами О. Вєтрова, перший етап їх роботи стартуватиме 15 квітня. Підсумком стане масштабне свято на День захисника вітчизни 14 жовтня.

Дірка від бублика, або 20 автоматів для «Захисника Кіровоградщини»

А тим часом, як зазначив Андрій Лісота, «запустили потужну роботу на базі освітянських закладів». Він пообіцяв, що програма означених семінарів і практичних занять буде чудовою, що «дасть можливість виявити дійсно патріотично спрямованих вчителів». Ось тільки пряме запитання громадського активіста Павла Чорного, де можна ознайомитися з програмою, хто її автори, рецензенти, де вона затверджена та апробована, який має кошторис та які критерії перевірки програми на ефективність, викликало сум’яття. У відповідь пролунала репліка, що справжня «робота робиться не на бумазі, яка пилиться роками в кабінетах міністерства освіти». Ще одна дивна сентенція пролунала з вуст Андрія Лісоти: «Захисник Кіровоградщини» об’єднає «Джуру». Можливо, він мав на увазі те, що гра «Сокіл» («Джура») відтепер проходитиме в рамках означеного проекту? Чи те, що гра «Сокіл», що має усе необхідне навчально-методичне забезпечення, буде камуфлювати відсутність програми «Захисник Кіровоградщини»? В такому разі виховання патріотів приречене перетворитися на військово-спортивну фізкультуру. Олег Вєтров визнав, що дійсно програма не оприлюднена. Проте, з його слів, вона вже давно розіслана по всій освітянській мережі області. Прийнявши зауваження, Олег Миколайович пообіцяв оперативно розмістити своє дітище в Інеті. Зауважимо, навіть за кілька днів після прес-конференції ми не змогли відшукати її текст ні у віртуальному, ні в реальному просторі. Обіцянка – цяцянка?..

На запитання нашого кореспондента щодо матеріально-технічного та фінансового забезпечення програми, яке, з попередніх слів самого пана Вєтрова, фактично відсутнє, він відповів, що є лише приблизно 30 000 гривень для проведення фінального заходу, котрий відбудеться у поки що не визначеному місці.

То що ж, проект набуває волонтерського характеру? Чи далеко можна просунутися на голому ентузіазмі, маючи всього 1000 доларів та 20 автоматів на всю область (за інформацією О. Вєтрова)? Проте колеги з сайту «Гречка» угледіли в словах Олега Миколайовича геніальне рішення цієї ситуації. Цитую: «Програму національно-патріотичного виховання молоді розробляє кожен район самостійно відповідно до своїх можливостей». Звідси слушне запитання: «Навіщо тоді Центр, коли все буде зроблене на периферії?». Навіщо бублику його дірка?

Дірка від бублика, або 20 автоматів для «Захисника Кіровоградщини»

До речі, у серії публікацій наших колег з Інтернет-видань сплив ще один засіб маскування «Захисника» – термінологічний. Його називають то проектом, то програмою, то грою, то змаганнями. То де ж той експерт, що нарешті визначить форму і жанр?

Останнє тривожне питання до свідомої громади. Як у тренді декомунізації виглядає назва «Захисник Кіровоградщини», розпіарена на прапорах, шевронах, календарях, записниках та в Інтернет-просторі? А головне – вже закарбована у свідомість підлітків, вихованих на цьому бренді.

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ.

2 коментарі к записи «Дірка від бублика, або 20 автоматів для «Захисника Кіровоградщини»»

  1. FollowerT :

    Привет всем! Будете еще на эту (интересную) тему писать? Хоцца))) Follow Me

  2. Joanna :

    При чем тут парень не понятно тольк... ))

Комментировать

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки promova.net та tepfasad.com

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪