ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Коли на території смт Петрового Знам’янського райну з’явилося ФОП «Матвєєв І.О.», ніхто й гадки не мав, чим це обернеться для місцевих жителів. Події ж, котрі кілька років поспіль відбуваються тут, нагадують фабулу глібовської байки «Щука». Скарги, листи, звернення від мешканців селища до посадовців і установ – від селищного голови до облпрокуратури – надходять щороку. А таких петрівчан, які висловлюють невдоволення стилем господарювання Ігоря Матвєєва, близько сотні. Нещодавно частина з них перекрила рух по вулиці Новій. Кажуть, наболіло, дістало. Бо з усіх інстанцій отримують лише хитромудрі відписки.

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Телесеріал «Готем» (з 2014)

Ось що розповів Сергій Ланецький, котрий представляє інтереси матері, пай якої в оренді у Ігоря Матвєєва: «Ще 2011 року ми написали заяву, щоб забрати свою ділянку землі. Трапилося так, що наш договір цілий рік тримав у себе Ігор Матвєєв. Термін оренди ділянки був указаний в договорі на 5 років і мав скінчитися у 2012 році. Але шляхом підробки п’яти на п’ятнадцять Матвєєв збільшив його до 2022 року. З цього приводу ми зверталися до голови Знам’янської РДА Григораша. Є звернення і скарги до районної та обласної прокуратури. Скрізь нам відмовляли, тому що вважають, начебто немає складу злочину. І хоча приблизно рік тривало слідство, мою маму ніхто не допитував. Цю справу вів слідчий Знам’янського УМВС Гончаренко, ним же кримінальне провадження було закрите. У постанові вказано «у зв’язку з відсутністю складу злочину». Але ми знайшли ще одну постраждалу – Валентину Александренко, яка все ж забрала свій договір. На ньому явно видно підробку 5 на 15, і підпис – не її.

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Бетмен (1989)

Далі ми знайшли колишнього бухгалтера ФОП «Матвєєв» Світлану Гордову, котра розповідала мені і моїй матері про те, що під тиском Ігоря Матвєєва саме вона виправляла ці договори. Але свідчити в суді відмовилася через те, що той її залякав.

Я розумію так, що Матвєєв дуже заможна людина і всіх необхідних на місцевому рівні чиновників перекупив, а всіх працівників тримає в залізному кулаку. Тепер ми найняли адвоката, надали ще свідків і чекаємо на висновки почеркознавчої експертизи та графологічного дослідження. Є також проблема шумів і пилу, які йдуть з току, що в оренді у Матвєєва, моїй сім’ї вони теж заважають. А ще 20­тонні фури, що під’їжджають сюди, постійно нівечать дорогу».

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Британський рок-гурт Pink Floyd

Далі побажав висловитися інвалід, ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Герасимчук: «Всі договори про оренду паїв, які 2007 року Матвєєв укладав з моїми батьками на 5 років, підроблені. Підроблені не тільки підписи, але й термін оренди. Чомусь він збільшився аж до 15 років. Орендну плату він сплачує так, як йому хочеться, а саме чотири відсотки, хоча за законом має платити не менше п’яти і не вираховувати податки. Коли померла моя мама, Матвєєв видав на поховання всього 200 гривень, хоча у договорі обумовлена середня ціна паю. За допомогою голови селищної ради Леоніда Шульги він прибрав до рук майже усі ставки в окрузі. Нещодавно на одному з них його охоронці побили пенсіонера. Рік тому він сам побив електрошокером працівницю Світлану Степаненко, яку потім звільнив з роботи. З Петрового тільки кілька людей працюють у нього в господарстві, решта – нетутешні, такі, які перетворилися на рабів. Інші фермери виорюють пенсіонерам по 30 соток, він – десять. Говорити з нами нормально не хоче, тільки одне матюччя й чуємо».

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Серіал «Друзі» (1994–2004)

Свої претензії до господарювання Ігоря Матвєєва висловила і мешканка вулиці Нової з будинку №3 Любов Славіч: «Зерноочисний комплекс ЗАВ­50, який поставив на току Матвєєв, розташований за 25 метрів від нашої садиби. Ось уже чотири роки ми страждаємо від його майже цілодобового шуму. А ще від пилу, який постійно осідає у дворі та на вікнах. Я – гіпертонік, чоловік – інвалід другої групи.

До речі, село Петрове має статус зеленої зони, саме тут розташована відома всеукраїнська водолікарня.

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Фільм «Брат 2»

До Матвєєва ми зверталися неодноразово. Але він не хоче вирішувати цей конфлікт. Хоча є чудовий вихід – перенести тік на територію колишньої МТФ, де гуляє близько 10 га. Там є гарний під’їзд і залізниця поруч. А тут поруч два дитячі будинки сімейного типу. В кожному по 12 дітей. По-перше, біля них обдуваються трактори, машини, комбайни. А це пил і шум. По­-друге, тут відбувається несанкціоноване миття техніки, бруд і неочищені технічні стоки розливаються вздовж вулиці, течуть у ставок. Ми не проти току, ми проти машинного двору. Проти порушення санітарних та екологічних норм. Але Ігор Матвєєв на поступки не йде. Очевидно, йому простіше й легше дати комусь хабаря. Та на дворі вже не той час!»

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Серіал «Надприроднє»

До неї приєднується чоловік Володимир: «Ця дорога з’єднує Суслове і Петрове. Нею діти ходять до школи і назад. Тротуару тут немає, діти ходять проїжджою частиною, по якій постійно снують фури і трактори. Окрім куряви й пилу від зерна, яким змушені дихати діти, це ще й безпека дорожнього руху. Точніше, небезпека. Минулої осені, наприклад, на під’їзді до току, буквально біля моїх воріт, перекинувся причіп. Добре, що на той час поруч не було дітей. Двадцяти­ й сорокатонні вантажівки розбили дорогу, а це наша комунальна власність. Коли під нею стався порив труби, навколишні мешканці три місяці сиділи без води. Селищний голова звернувся до Матвєєва по допомогу, просив усього 200 гривень, але той сказав: “Хіба я користуюся вашою водою?” На території току Матвєєв почав будівництво нового пункту прийому і зберігання зерна. Обладнання, в якому зберігатиметься зерно, буде працювати без перерв та вихідних, щоб підтримувати мікроклімат. А це додасть шуму і пилу на наших подвір’ях. Дозвіл на його реєстрацію він отримає, як завжди, заднім числом.

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Рок-гурт «30 Seconds to Mars»

Через наші заяви і скарги Матвєєв вирішив мене дискредитувати. Він написав до міліції, начебто я псевдочорнобилець, і мене кілька місяців перевіряли по усіх інстанціях. Тільки нерви і час забрали, всі мої документи справжні». (Від автора: Володимир Романович один з небагатьох, хто в перші місяці аварії на ЧАЕС розчищав дах над четвертим реактором і, на щастя, залишився в живих).

Але, за словами В. Славіча, на час вимірювання зерноочисний комплекс працював у холостому режимі, автомобілі не вивантажувалися.

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Ганнібал (телесеріал)

Пані С. (попросила не вказувати її прізвище), жителька села Сокольники: «Я працювала кілька років тому у Матвєєва. Якось він повернувся з відпочинку і разом зі своїм охоронцем побив спочатку мене, потім мого чоловіка за те, що начебто я вкрала у нього зерно. Він разом з поплічниками, образивши мою хвору стареньку матір, просто з мого двору без усіляких рішень міліції вивіз приблизно 800 кілограмів зерна, яким зі мною брат поділився. І це потім довела експертиза, що те зерно не його кондиції. Нам за допомогою міліції ледь-ледь вдалося його повернути».

Проблеми і негаразди (як із паями, так і з дотриманням етичних та санітарно-екологічних норм) підтвердили також Лариса Свіргун і Валентина Александренко. Всього ж під різного роду листами-зверненнями та скаргами на Ігоря Матвєєва стоїть 48 підписів. Збурені агресивною поведінкою та некерованістю підприємця петрівчани звернулися до редакції зі словами «Це наш останній крик душі».

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Серіал «Надприроднє» (з 2005 р.)

Селяни, які в різній формі неодноразово зверталися до сільського голови Леоніда Шульги, зазначають, що той не реагує на цей безлад. До нього за поясненнями звернувся і наш кореспондент, та Леонід Михайлович записати свої відповіді на диктофон не дозволив. За його словами, він не має повноважень впливати на Матвєєва, заяв і скарг на нього від мешканців не чув, а що там на току працює – ЗАВ­50 чи БЦС­50 – не знає. «Може, там нейтронна бомба», – наостанок «пожартував» голова.

Сам же Ігор Матвєєв дозволив подивитися і навіть сфотографувати зерноочисний комплекс. У бесіді з його бухгалтером Наталією Кісілічиною з’ясувалося, що зерновий тік площею 0,7970 га придбаний Матвєєвим 2008 року відповідно до свідоцтва про право власності, виданого селищним головою Л.Шульгою. 2011 року на тік укладено договір оренди землі терміном на 5 років. На відміну від господаря, який (цитую телефонну відповідь) «не бачив скарг і звернень», вона знає, що такі мали місце, а саме від сім’ї Славічів. Пані Наталія навіть процитувала рядки з припису Знам’янської СЕС від 15.10.2012 року: «Не виключена вірогідність і перевищення граничного рівня шуму біля будинку, оскільки виміряні рівні були на межі гранично­допустимих. Відповідно не виключено негативний вплив від роботи ЗАВ­50 на гігієнічні умови проживання сім’ї Славіча».

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Серіал «Бригада» (2002)

З цього приводу І.О.Матвєєву було запропоновано забезпечити контроль технічного стану обладнання і своєчасне проведення планово-профілактичних робіт, насадити високорослі дерева та кущі між територією зернотоку і селища, обмежити період роботи установки у вечірній час, коли дорослі повернулися з роботи, а діти зі школи. Так, дерева посаджені, але поки вони доростуть до шумоізоляції, пройде років три-чотири. За твердженням Н.Кісілічиної, ЗАВ­50 працює (цитую з диктофона) «з ранку і десь до сьомої, о пів на восьму вечора, до десяти він не працює». Через п’ять хвилин один із працівників току сказав, що вже кілька днів вони працюють до 21­ї години. Додам, що протягом дня комплекс обробляє в середньому 80 тон зерна. За свідченням В.Славіча, жодні приписи ситуацію не змінили: протягом останнього часу комплекс працює до 21­22­ї години, навіть у вихідні.

Можливо, хтось і пишається виробничими досягненнями підприємця Матвєєва. Але якщо вони досягаються працею людей, середня зарплата яких у господарстві близько 2000 грн, зневагою до них, здирництвом та обманом, то це далеко від цивілізованих форм господарювання. Маючи статки, можна бути благодійником і волонтером, яким себе позиціонує Ігор Матвєєв. Проте не він один займається цим і в селі, і в районі. Ті самі люди, яких він зневажає й звинувачує у крадіжках, віддають останню копійчину для потреб воїнів АТО. А якщо говорити про фермерів, то всі вони без винятку допомагають школам, дитсадкам, лікарням, армії.

Останній штрих. До Майдану І. Матвєєв змінив кілька партійних орієнтацій. Нині Ігор Олександрович має намір балотуватися до облради від ще однієї з партії.

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ.

З відповіді в.о. начальника державної екологічної інспекції в Кіровоградській області Ю. Сисака від 18.08.2011 року: «При проведенні перевірки встановлено, що на підприємстві встановлена установка очистки зерна ЗАВ­50, здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Відповідальну особу притягнуто до адміністративної відповідальності та надано припис на усунення порушень».

З відповіді заступника голови ОДА В. Рєзніка на звернення Славіча В.Р. від 21.08. 2014 року: «Комісією визначено, що має місце порушення державних будівельних норм, оскільки нормативна відстань між будівлями повинна складати не менше 100 м, а фактична відстань від зернового току до житлових будинків становить близько 30 м. Проте зазначаємо, що забудова вул. Нової, як і будівництво колгоспного току, проводилася без проектів і погоджень із відповідними службами.

Санітарно-гігієнічною лабораторією ДЗ «Знамянська районна санітарно-епідеміологічна станція» у вашій присутності проведено вимірювання шуму та запиленості атмосферного повітря. За результатами вимірювань еквівалентний та максимальний рівень звуку у житловому приміщенні значно нижчі від нормативних. Рівні звуку у безпосередній близькості від житлової будівлі (а це у дворі, – Авт.) на верхній межі гранично допустимих норм».

«НАРОДНЕ СЛОВО» для «StepUp»

ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?

Оголена актриса Катя Гусєва

Один коммент. к записи «ФОП «Матвєєв» чи «нейтронна бомба»?»

  1. Миша Шуф :

    Горят костры рябин!!! )))))))

Комментировать

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки promova.net та tepfasad.com

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪