Маємо золоту середину

Маємо золоту середину

З 29 червня по 3 липня Кіровоград приймав республіканські змагання судномоделістів. Вони складалися з двох частин – Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з судномодельного спорту та чемпіонату України з того ж виду спорту серед дорослих та юніорів.

Перший блок змагань відрізнявся від другого місцем проведення та класами моделей. Його учасники перші три дні змагалися на базі міської станції юних техніків, а останні два дні – на річці Інгул біля центрального мосту. Басейн СЮТу дав чудову можливість учнівській молоді позмагатися на «малій воді». А от «велика вода» Інгулу, дистанція якої відповідала міжнародним стандартам, забезпечила виконання нормативів КМС та майстра спорту України для дорослих учасників та юніорів.

В першому етапі змагань взяло участь дев’ять команд з дев’яти областей України, загалом близько 100 осіб. В змаганнях моделей класу ЕК-600 перше місце виборов Андрій Плачинда вихованець КЗ СЮТ, член команди Кіровоградської області. Спортсмен з гуртка, яким керує Олександр Крючков, показав рівень кандидата у майстри спорту з судномодельного спорту. Гуртківець цього ж закладу Іван Раченчук здобув ІІІ місце в класі ЕК-600. Учасники нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки України та Українського державного центру позашкільної освіти.

Згідно з протоколом у цій частині змагань команда Кіровоградської області посіла IV місце серед дев’яти команд з України.

Другий блок змагань був більш напруженим та цікавим. Чемпіонат тривав два дні. Попри те, що це були вихідні, кіровоградці не балували увагою учасників цього захоплюючого виду спорту. Можливо, через те що промоушн цього заходу був явно недостатнім, бо проводився здебільшого силами і коштом ентузіастів та поодиноких спонсорів.

У боротьбі на «великій воді» серед 12 учасників змагань кіровоградець Іван Раченчук в змаганнях моделей класу F4A виборов перше місце та був нагороджений золотою медаллю та грамотою Федерації судномоделізму і судномодельного спорту України. Він же взяв участь у боротьбі моделей класу ЕК-600, де  посів третє місце і був нагороджений бронзовою медаллю та дипломом Федерації. В класі моделей F2A вихованець кіровоградського СЮТу Сергій Фріч серед семи учасників посів ІІІ місце, виконавши норматив кандидата в майстри спорту та нагороджений дипломом та бронзовою медаллю.

У загальному заліку відкритих змагань кіровоградці здобули четверте командне місце, у чемпіонаті – п’яте. А беззастережним лідером стала команда з Дніпропетровщини.

Маємо золоту середину

Незалежні експерти, керівники команд та самі учасники відзначили достатньо високий рівень підготовки, організації і проведення змагань, що у свою чергу дало можливість показати гарні результати. Єдине, на що скаржилися наші гості, це відсутність нормальних доріг. Адже більшість моделей – це дуже крихкий і коштовний вантаж, який можна просто не довезти до місця старту. У більшості команд є типова проблема. Вона полягає у відсутності належного фінансування. І поталанило лише тим, котрі мають щедрих спонсорів. Як позитивні тенденції треба відзначити збільшення кількості дівчат-учасниць, двоє з яких стали призерами. Зокрема це дніпропетрівчанки Анна Анікіна (І місце) та Аліна Єрмак (ІІ місце). До того ж, до складу учасників додалася команда Запорізької області. Слід також відзначити, що майстер спорту Сергій Медвєдєв, колишній мешканець Макіївки, цьогоріч виступав за команду Івано-Франківська.

На наступний чемпіонат претендують міста Боярка та Запоріжжя, долю яких буде вирішувати Федерація. І як кіровоградцям туди дістатися, певно, думати треба вже зараз. На що варто звернути увагу відповідним чиновникам від освіти та спорту.

Любомир РОМАНОВ.

Фото Ігоря ДЕМЧУКА.

Комментировать

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки promova.net та tepfasad.com

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪