Рефлексії душі, або «Реальність нереального»

Рефлексії душі, або «Реальність нереального»

Нещодавно у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулася презентація альбому-каталогу графіки Володимира Кир'янова «Реальність нереального», яка супроводжувалася виставкою робіт з приватних колекцій родини Кир'янових та друзів художника.

До каталогу, представленого видавництвом «Імекс-ЛТД», увійшла частина графічних робіт, що різнобічно представляють творчий доробок Володимира Кир'янова.

Нагадаємо, Володимир Кир’янов — український художник-графік, член Національної спілки художників України (1993), лауреат обласної премії у галузі образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна (2010).

Народився 15 березня 1951 року у Кіровограді (нині Кропивницький). У 1976 р. закінчив Ленінградський інститут театру, музики і кінематографії. Учень відомого скульптора Ю. Клюге. Був учасником численних виставок обласного, республіканського та міжнародного рівня, серед яких: ІV виставка книжкової графіки «Художник і книга» (Київ, 1983), міжнародних бієнале «Імпреза-89» та «Імпреза-91» (Івано-Франківськ), триєнале графіки Балтійських держав (Калінінград, 1995), виставка художників у рамках Року культури України в Росії (Москва, 2002) та інших. Пішов з життя 15 серпня 2017 року.

Відкриваючи захід, завідувачка відділом мистецтва означеної бібліотеки Світлана Ушакова сказала: «Наша мета — показати величезну кількість ще не відомих глядачу робіт Володимира Васильовича. Його спадщина неймовірно велика. Цей альбом тільки початок. Тому опублікувати усю спадщину Кир'янова — це насправді нагальна потреба».

Так, говорячи про жанрово-тематичне багатство спадщини художника, вже час визначити, розкодувати, проаналізувати і описати ті роботи, де відображено і міфи, і біблійні символи, і літературні образи, і карикатури — все, що художник створив за 42 роки творчої праці. «Все це більше 20 окремих папок, які можна виділити в окремі напрямки. Ці роботи при перегляді потребують певної самотності, якогось елегійного розміркування, якихось речей, які ми усвідомлюємо, коли ми на самоті з собою і коли думаємо про життя. Володимир Кир’янов, як і східні мудреці, умів спостерігати цей світ, який перебігає, як вода. Це був особливий дар бачення», — зазначила Світлана Ушакова.

Автор і дизайнер цього проекту художник Федір Лагно давно товаришував з сім’єю Кир'янових. Тому виконав цю роботу на волонтерських засадах. На презентації альбому він зокрема сказав: «Володимир — це непересічна творча особистість. Він постійно шукав себе у різних іпостасях. Його роботи носять екзистенціальний характер. Вони побудовані на підсвідомості, на ірреальності, на інтуїції. Кожного разу, коли дивишся на них, знаходиш нові смисли. Тут є непрямі цитати з класики — від Рабле до Салтикова-Щедріна, Гоголя чи навіть Кафки. Кожна людина бачить в них щось своє. Кожна робота викликає свою рефлексію. Це роботи, в які треба вдивлятися».

Для того, щоб цей альбом-каталог побачив світ, багато зусиль доклали і працівники ОУНБ ім. Чижевського Елеонора Янчукова, Лілія Іванцова та Світлана Ушакова. Треба відзначити, що за рахунок державного фінансування планувалося видати п’ятсот примірників альбому. Але коли родина Кир’янових внесла свою посильну лепту, тираж збільшився до тисячі. Двадцять п’ять з них дружина и син художника подарували друзям, колегам та шанувальникам творчості митця.

Комментировать

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки promova.net та tepfasad.com

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪