Свято пензля Фелікса Полонського

Свято пензля Фелікса Полонського

Одного осіннього ранку він пішов на рибалку, а повернувся надвечір з чотирнадцятьма етюдами.

— До чого це? – запитаєте ви.

А до того, що всі, хто знають художника Фелікса Полонського, відзначають не лише його залюбленість у живопис, але й надзвичайну працездатність.

Фелікс Михайлович народився 1 січня 1941 року в с. Хмельовому Миколаївського району Кіровоградської області.1968 року з відзнакою закінчив живописне відділення Іванівського художнього училища. І вже майже 50 років знаходить у мистецтві джерело натхненної праці. До середини 1980-х років він займався монументально-декоративним розписом – доволі популярним і затребуваним у ті часи.

Як визначають місцеві знавці, це дуже вплинуло на розвиток усієї подальшої творчості Полонського. Зокрема мистецтвознавець Андрій Надєждін писав про нього: «Умовність композиційного простору, гра площин, насиченість кольору, об’ємність фарби (…) формують особливу стилістику. Його твори легко розпізнаються на виставках за декоративністю, графічністю манери, стриманістю кольору, особливістю формального рішення».

Свято пензля Фелікса Полонського

У творчій палітрі Ф.М. Полонського переважають ліричні мотиви з романтичним забарвленням. Хоча, як зізнається сам художник, йому більше до вподоби стримані кольори, нова виставка робіт, розгорнута нещодавно у виставковій залі обласного художнього музею, відрізняється гармонійною теплою колористикою. Вибудувати таку експозицію допоміг митцю працівник музею художник Анатолій Кімнатний. Від таких робіт як «Чари літньої ночі», «Осінній настрій», «Тихий куточок», «Зимовий ранок», «Бузок», «Маки», «Соняхи», «Горобина» та інших віє заспокоєнням, час ніби призупиняється, на серці стає тепло, і ви насичуєтеся чистою і цілющою енергією природи. Ця енергія лікує душу, дарує надію і наповнює любов’ю до усього живого. Що може бути краще?

На відкритті виставки кропивницького художника були присутні рідні, друзі, колишні колеги та офіційні особи. Багато теплих слів і поздоровлень на адресу ювіляра пролунало з їх уст. Зокрема Ф.М. Полонського вдруге (після виставки у галереї «Єлисаветград») привітав перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко: «Цим серпневим днем ми продовжуємо святкувати ювілейний рік Фелікса Михайловича, і маємо можливість насолоджуватися його творчістю. Сьогодні ми насолоджуємося ліричними пейзажами, портретним живописом, філософськими полотнами. Тож дозвольте побажати вам здоров’я і натхнення, добра і миру». А журналіст і мистецтвознавець Броніслав Куманський від імені ЮНЕСКО жартома голосив цей рік «Роком Полонського».

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ.

Фото Ігоря ДЕМЧУКА.

Свято пензля Фелікса Полонського

«Сутінки»

Свято пензля Фелікса Полонського

«Сонячний промінь»

Свято пензля Фелікса Полонського

«Натюрморт з півоніями»

Комментировать

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки promova.net та tepfasad.com

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪