Уквітчана рутою

Уквітчана рутою

Як насправді цвіте червона рута / Фото: Олександр Котенко (Карпати)

Минулоріч вона дебютувала книжкою віршів «Навзаєм» (Харків, видавництво «Майдан»). Цієї весни завітала на свою малу батьківщину, до Бобринця. А вже звідти – до обласної наукової бібліотеки імені Д. Чижевського, де її з нетерпінням чекали шанувальники сучасної поезії. Там ми і познайомилися.

Світлана Ринкевич після закінчення Харківської національної академії міського господарства (факультет «Електропостачання і освітлення міст») вже п’ять років працює інженером-проектувальником у відділі комплексного проектування ліній ТОВ «Союзенергопроект».

Та більшість людей знає її з іншого боку. Світлана – талановита поетеса. Тонка, прониклива і надзвичайно лірична. Її поетичний голос дуже чистий. На відміну від багатьох наших версифікаторів у ньому немає й тіні фальші. Тому що він зігрітий теплом справжньої непоказної любові, народженої світлим сумом і милосердям до усього живого.

Уквітчана рутою

Звикаю до світу,
як очі звикають до світла.
Дивитись на нього
відкрито, не мружачись, вчусь.

Очам болить світло,
як роси вже зірваним квітам.
Болить мені світ,
я ж крізь сльози сміюся чомусь.

Як спаленим полем ітиму,
стерня п’яти вколе?
Як пальці невправні –
все ж змусять звучати струну…

Звикаю до світла
у світі щоразу, відколи
мене із пітьми хтось
незграбно до нього турнув.

Перші віршовані спроби Світлана зробила ще у школі. Відтоді почався її шлях у великий світ Поезії. Який, сподіваюся, освятив усе її життя.

Уквітчана рутою

У студентські роки Світлана відвідувала декілька літературних студій і творчих об’єднань. Її помітили у Харківській обласній організації союзу письменників під час щорічного обласного огляду-семінару «Молода Слобожанщина», запропонували взяти участь в обласному конкурсі імені Олександра Масельського. Рукопис молодої поетеси отримав високу оцінку та другу премію. Наступним щаблем до літературного олімпу стала перемога у першому конкурсі імені Тані Шамрай.

Уквітчана рутою

Ця перемога надала можливість побачити світ першій книжці Світлани. Хоча наклад її усього 100 примірників, збірка «Навзаєм» — це відверта, неспішна, несуєтна розмова з широким колом читачів. Вона розкриває нам думки і помисли молодої поетеси, її сумніви і жалі – той внутрішній світ, який, передусім, має життєстверджуючий початок.

На все свій час – і опустити руки,
й крізь серце щоб промчав осиний рій.
Коли себе не візьмеш на поруки,
то хоч когось теплом своїм зігрій!

У збірці неодноразово лунають рядки, образи і символи яких свідчать, що Світлана і за походженням, і за характером – степнячка, дитя наших вільних і замріяних степів. Вона й досі трохи губиться у просторових, технічних і моральних умовах великого міста:

І день новий.
                  Та все – немов учора:
будильник, кава, перехід в метро…
Зустрічні люди знову морщать чола,
тікають в гаджети… Аби забути про
турботи, звіти, вищі дві освіти…

«Наступна станція…»
                                   Проґавити свою?
Прокинутись, пробудженню радіти?
Вже час! А я розгублена стою…

Уквітчана рутою

Живучи переважно поезією, відшукуючи та виокремлюючи її з грубого матеріального світу, Світлана створює навколо себе і водночас формує в собі те диво, яке називається «тонка енергія», або ж «душа». Поетеса не бажає втрапити «у неводи інтриг». Вона також не поспішає віднайти «священний текст», бо розуміє, що стіни її «храму» тільки-но зводяться. І це – некваплива штучна робота. Добре, що Світлана у пошуку. Добре, що прагне «зростати углиб». Добре, що має сумніви…

Однак один із сумнів вона вже подолала.

Куди іду?
                Попереду маршрути
несходжені. На щастя, на біду,
шукаю квітку сонцесяйну рути.
Тим і здивую, що її знайду!

Свою сонце-руту Світлана Ринкевич таки знайшла…

Нехай щороку розквітає її поетичне слово.

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ.

Один коммент. к записи «Уквітчана рутою»

  1. Проблеме :

    с новым годом 2017!)

Комментировать

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки promova.net та tepfasad.com

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪