Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

Цього разу ті, що оцінювали безцінне, не помилились

Із столиці надійшло веселе повідомлення: цьогорічним лауреатом літературної премії Національної спілки письменників України імені Остапа Вишні став наш земляк, письменник-гуморист Борис Ревчун за книгу іронічно-сатиричних мініатюр «Осінні осяяння» (Кропивницький, Центрально-Українське видавництво, 2018, с.154).

Принагідно додамо, що престижна премія заснована 1983 року і її лауреатами ставали Олег Чорногуз, Євген Дудар, Олександр Ковінька, Павло Глазовий, Микола Сом, Володимир Субота, Павло Кущ… – близько трьох десятків гумористів і сатириків. Серед них і наші земляки – Олесь Жолдак (1987) і Віктор Погрібний (2008).

Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

А тепер і Борис Ревчун – автор гумористичних збірок «Мініатюри без цензури», «Куточки зору» та «Усякі думки в чотири рядки»; а ще жартівливого тлумачного словника англійською мовою, книги спогадів «И я там был, мёд-пиво пил» та кількох драматичних творів.

«Не кожному дано оцінити безцінне» – написав новітній лауреат у премійованій книзі. Але стосовно журі, то він помилився…

Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

коментарі

****************

Літературний портрет Бориса Ревчуна: Продовження знайомства з письменниками Кіровоградщини наживо

Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

У вівторок, 9 квітня, відділ краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського продовжив живе знайомство з письменниками краю. Започаткований прозаїком Василем Бондарем у січні в рамках циклу «Письменництво: теорія і практика» захід, цього разу вилився в зустріч любителів красного письменства з давно відомим далеко за межами Кіровоградщини й України поетом, сатириком і гумористом Борисом Ревчуном.

Професійно читаючи свої надзвичайно лаконічні, змістовні й, як правило, веселі твори, він зупинявся на цікавих історіях їх появи та публікації починаючи з середини1980-х років у сотнях періодичних видань колишнього Радянського Союзу, а потім і незалежної України: від районних і міських до всесоюзних і, нарешті, теперішнього «Голосу України». Його афоризми та вірші неодноразово звучали в радіо— та телепередачах.

Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

Зануренню у творчу кухню своєрідного поета й творця сучасних афоризмів сприяла можливість поставити найнесподіваніші запитання, якою охоче користувалися присутні літератори, журналісти, краєзнавці та бібліотекарі. Тому пан Борис, крім суто літературних, торкався й болючих питань сьогодення, до яких він ніколи не був байдужим...

Модератор заходу — очільник обласної організації Національної спілки письменників України Василь Бондар підтримував тонус зустрічі. Крім того розповів, що Борис Ревчун, котрому незабаром виповниться сімдесят років, — член НСПУ, кандидат економічних наук, автор не тільки гумористичних та сатиричних літературних творів і графічних карикатур, але й численних наукових та публіцистичних статей, спогадів, нотаток мандрівника, написаних українською, російською та англійською мовами.

Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

Теплі слова на адресу виступаючого прозвучали з уст професора педуніверситету імені Володимира Винниченка професора Григорія Клочека, поетеси Антоніни Корінь та пані Світлани, дружини незабутнього гумориста й конферансьє Петра Чорноморченка, з яким у юні літа йому неодноразово доводилося виступати на одній сцені. Тут варто уточнити, що Борис Ревчун виступав тоді як вокаліст, виконавець українських народних пісень, якого у місті на Інгулі називали «наш Робертіно Лоретті».

Працівники відділу краєзнавства підготували виставку публікацій письменника, серед яких почесне місце зайняли книги «Усякі думки в чотири рядки» (2017) та «Осінні осяяння» (2018).

Щодо наступного заходу в рамках проекту «Письменництво: теорія і практика» буде додаткове оголошення.

Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

Вітаємо Бориса Григоровича з визнанням!

Фото автора

10.04.2019

джерело

Комментировать

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки promova.net та tepfasad.com

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪