Все записи рубрики «Творчість друзів»

«Рік місячного метелика»

«Рік місячного метелика»

Так називається нова поетична книжка нашого земляка Григорія Ліщенюка.

Сама назва – вже довершений художній образ. Але в живій природі дійсно існує метелик з такою назвою. Дуже нарядний метелик вражаючої краси. Що цікаво, на перший погляд його крила здаються оксамитово-чорними з виразним і контрастним узором білого кольору. Але при падінні сонячного світла під певним кутом, чорна частина крила спалахує яскравим і насиченим синьо-блакитним кольором. Так і рядки, створені Григорієм Ліщенюком, при певному прочитанні спалахують різними барвами веселки.

Читать далее »

«В жовтій осені і в сутінках зими»

«В жовтій осені і в сутінках зими»

Творчість Наталії Бідненко – один з нечисленних прикладів того, як людина звертається до віршування у доволі зрілому віці. Її поетичний стаж складає трохи більше 10 років. Хоча сама Наталія Іванівна перебуває вже на «дачному» відпочинку. І це можна вважати феноменом. Попри сказане, чуття, які вона вкладала і продовжує висловлювати у своїх рядках, залишаються сильними, яскравими, чистими. Її думки і почуття звернені як до людей, так і до Бога. Чи не тому нова збірка поезій Наталії Бідненко отримала назву «Якби не Ти…»?

Читать далее »

Гвардія Імітації

Гвардія Імітації

Армія стала іншою. Армія намагається видужати. Але найздоровіша і активніша її частина все більше працює в режимі «задовбало». Під оберемком директив, під тоннами тупих, але детальних документів на кожен крок, в процесі імітації діяльності та імітації боєготовності дихання нового і живого сходить нанівець. Стара система паперової армії, що розжиріла, виправилася після удару нанесеного війною. Тоді і постала на видноті вся даремність «гвардії імітації». І необхідність реальних людей, командирів і дій.

Читать далее »

Павло Чорний. Епістола Роману Любарському: «Погодьтеся, у нього вигляд — царський...»

Павло Чорний. Епістола Роману Любарському: «Погодьтеся, у нього вигляд   царський...»

Павло Чорний
Епістола Роману Любарському з нагоди його дня народження.
(Прочитана автором 26.12.2015 у читальному залі відділу краєзнавства ОУНБ ім. Д. Чижевського)

* * *
Погодьтеся, у нього вигляд – царський:
Поважна сивина, шляхетні вуса...
Якщо ви не знайомі, це – Любарський,
В якого епікріз – «хронічна Муза»!..

Читать далее »

Пісні, що тривожать і гартують серця

Пісні, що тривожать і гартують серця

Нещодавно в обласній бібліотеці для юнацтва імені Бойченка відбулася зустріч з дипломантами заключного туру XIV Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» кіровоградським гуртом «КонтрВерсія».

Читать далее »

Григорій Ліщенюк. Золотінь

Григорій Ліщенюк. Золотінь

* * *

Ах, як багато золотіні,
Вітри у двір мій принесли.
Сюди вночі приходять тіні,
Це перші осені посли.

Читать далее »

«Тримати слово — посох свій»

«Тримати слово   посох свій»

Пракоріння Романа Любарського, мабуть, ніколи не давало йому спокою: ні в житті, ні у творчості. Та стороння людина цього відразу не помітить. Не помітила цього і я, коли вперше зустрілася з ним як з поетом. Зате тоді привернули мою увагу його надзвичайна шляхетність, скромність і задумливий погляд. І тільки тепер, через п’ять років нашого знайомства, мене пронизало запізніле осягання того глибокого і сумного погляду. Бо тоді поет повернувся з другої своєї батьківщини, де «Каміння сиве Іудейських гір, Де ще не стерлися сліди Отця і Сина». Повернувся у місто, де народився, зовсім іншою, переродженою людиною.

Читать далее »

Куди приведе Аріаднина нить?

Куди приведе Аріаднина нить?

Учениця 11 класу Шевченківської гімназії Яна Сичова одна з тих талановитих молодих людей, які намагаються реалізувати своє обдарування у літературній творчості. Вона – переможець міських та обласних олімпіад, кількох творчих конкурсів.

Для творчості Яна завжди знаходить вільну хвилинку. «Натхнення приходить зненацька: уночі, на уроках, удома, коли мусиш робити алгебру й геометрію, — говорить вона, — проте це відпочинок для душі».

Читать далее »

Квітка України

Квітка України

Надії Савченко

Палка, незламна Квітка України –
Жіночими грудьми закрила лють,
Рятуєш вічну долю солов’їну
Тоді, коли цю долю б’ють і б’ють!
Читать далее »

Тарас Шевченко — економіст?

Тарас Шевченко   економіст?

Тарас Шевченко — економіст?

Так! І дуже актуальний!

Минулоріч виповнилося 200 років з дня народження найвідомішого українського поета Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861). Його «Кобзар» став предметом дослідження більше ніж 400 докторських дисертацій з різних напрямів наукового пошуку в різних галузях науки. Сьогодні ми спробуємо розкрити економічні погляди Кобзаря відповідно до його творчості.

Читать далее »

Здесь еще много прекрасных стихов, интересных статей и красивых фотографий!

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки TribesTV и Novostejki

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪