Я побував на «Сьомому небі»

Я побував на «Сьомому небі»

А разом зі мною приблизно ще півсотні глядачів, котрі завітали до актового залу ОУНБ ім. Чижевського 18 травня. І, безперечно, не пошкодували. Адже «Сьоме небо» це дивовижний за емоційною атмосферою народний театр-студія медико-психологічного факультету Вінницького НМУ ім. Пирогова, що виступав тут в рамках проекту «Молодь – за європейські цінності!». Метою проекту є поглиблення поінформованості старшої шкільної та студентської молоді про зміст європейських цінностей і привернення уваги до них через театральні постановки та тематичні дискусії.

Цей театралізований виступ справив на усіх присутніх неабияке враження. Гра студентів була проникливою, щирою, емоційно піднесеною. За півтори години вони показали дві мінівистави та моноспектакль. Це «Безсмертя Пирогова» про життєвий подвиг талановитого хірурга, «Варшавський набат» про долю єврейських дітей та їх вихователя Януша Корчака, що пішов за ними у крематорій, і «Суфлер» за віршами Василя Стуса, який загинув у сталінському ГУЛАГу. Відбір героїв невипадковий – усі вони є уособленням таких європейських цінностей як верховенство права, права і свобода людини, толерантність, людська гідність, демократія.

Той, хто заперечує їх, стоїть на боці темних сил і, врешті-решт, отримає такий устрій, де люди – лише сировина, матеріал, цифри, чоловікоодиниці. Історія людства вже мала такий урок на прикладі фашизму, нацизму. Про його доктрину красномовно говорить Оберштурмбанфюрер – персонаж п’єси «Варшавський набат»: «Кожна дитина – це усього лише чернетка людини. Її можна переписати, спалити!». Аби ніколи не допустити такого, п’єсу російського автора про польського єврея пристрасно виконує українська молодь. І на цьому матеріалі вона навчає і сама вчиться людяності. Тому що увесь цикл вистав поєднують також філософсько-естетичні роздуми: як збагнути життя, в чому шукати його сенс, як відстоювати правду і добро.

По закінченню театрального дійства гості провели опитування кіровоградської молоді на тему «Які європейські цінності відстоюють герої названих вистав?». А потім запропонували залишити присутнім свої відгуки та побажання на мапі Кіровоградщини, яку вони надрукували та привезли із собою, аби виставити її у Вінниці 21 травня на святкуванні Дня Європи. До якого, власне, і був приурочений візит вінничан.

Роман Любарський

2 коментарі к записи «Я побував на «Сьомому небі»»

  1. Bass :

    У вас интересный блок…

  2. Graffina :

    На выхдные есть чем занятсяяя!!

Комментировать

Створення сайту - kozubenko.net | За підтримки promova.net та tepfasad.com

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪